Komplet punktów w Studzionkach

W 7. kolejce legnickiej B klasy grupy I, Viktoria Borek pokonała na wyjeździe Błysk Studzionki 3:1 (1:1). Od samego początku nasza drużyna dyktowała warunki na boisku. Już w 5minucie spotkania w poprzeczkę bramki gospodarzy trafił Paweł Gawlik. Kolejną sytuację chwilę później miał Mateusz Mil jednak bramkarz Błysku okazał się lepszy. W 11 minucie spotkania gospodarze wyrównali. Podczas ustawiania muru przy rzucie wolnym przez Marcina Siedego, zawodnik z Błysku zauważył wolny prawy róg bramki naszego golkipera i pięknym strzałem trafił pod poprzeczkę. Kolejne minuty upływały a nasza drużyna nie zwalniała tempa. Kilka razy próbowaliśmy z dystansu, dokładniej Mateusz Mil, Paweł Gawlik, Ariel Kozubek i Adrian Ławniczak a z bliższej odległości Dorian Pabiszczak, jednak piłka za każdym razem leciała obok bramki bądź w ręce bramkarza. Pierwsza polowa zakończyła się remisem 1:1. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą zaczęliśmy od szybkich akcji zakończonych strzałami. W 50 minucie spotkania piłke na 30 m otrzymał Paweł Gawlik, zostawiając za plecami jednego z rywali huknął z przed pola karnego tak, że nie dał żadnych szans bramkarzowi Błysku. Pięć minut później po solowej akcji wprowadzonego po przerwie Patryka Kozłowskiego i doskonałym podaniu w pole karne bramkę na 3:1 zdobył Dorian Pabiszczak. W meczu nie zabrakło incydentów. Za rozmowę z sędzią w 65 minucie spotkania piłkarz gospodarzy zobaczył czernoną kartkę, zaś w 80 minucie taki sam koloro kartki zobaczył Dorian Pabiszczak za niesportowe zachowanie. Cenne trzy punktu wpływają na nasze konto i w ligowej tabeli przeskakujemy dzisiejszego rywala.