16. kolejka: LZS Żelazny Most - Viktoria Borek 3:12 (2:5)

W dzisiejszym spotkaniu 16 kolejki legnickiej B-klasy grupy I Viktoria Borek pokonała LZS Żelazny Most 12:3. Festiwal strzelecki rozpoczął Mateusz Mil już w 6 minucie spotkania, zaś w 9 gospodarze zdołali wyrównać na 1:1. W 16 minucie kolejnego gola zdobył Mil i Viktoria wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. W pierwszej połowie do siatki bramkarza gospodarzy trafiali jeszcze Dorian Pabiszczak, Marek Drużkowski i Pawel Gawlik. Samobójcze trafienie w 45 minucie zaliczył Rafał Pisarski i pierwsza połowa zakończyła się prawadzeniem borkowian 5:2. Drugie 45 minut czerowo-biało-niebiescy rozpoczęli z hukiem, najpierw dwukrotnie trafił Piotr Drobek, debiutujący w Viktorii Damian Delestowicz, oraz także doublet zaliczyli Marek Matejewicz i Dorian Pabiszczak, który w tym meczu skompletował hattricka. Kolejnym hattrickiem mógłby się pochwalić Matejewicz jednak sędzie spotkania nie uznał bramki. Wysokie zwycięstwo napawa optymizmem przed kolejnymi meczami, jednak nie obyło się bez niepotrzebnych strat i braku koncentracji w grze obronnej oraz w grze ofensywnej.

LZS ŻELAZNY MOST - VIKTORIA BOREK 3:12 (2:5)

Bramki: Mil (6,16), Pabiszczak (21,70,84), Drużkowski (23), Gawlik (35), Drobek (57,63), Delestowicz (66), Matejewicz (73,75)

Viktoria: Siedy - Chrupcała, Kubaczyk (Krupa 46), Machera, Pisarski (Frankowski 73) - Drobek, Delestowicz, Gawlik, Drużkowski (Kosiek 78) - Mil (Matejewicz 65) Pabiszczak.